Jak prodat auto na náhradní díly

Pokud se rozhodnete prodat své staré vozidlo na náhradní díly, máte zpravidla dvě možnosti:

 • postupně rozprodat vůz
 • prodat vůz firmě, která se profesionálně zabývá odkupem vozů na náhradní díly (s předpokladem následné ekologické likvidace vozu)

Jednou z možností je postupně prodat jednotlivé díly z auta, což může být časově náročné a vyžaduje určitou úroveň organizace. Navíc tato metoda může znamenat, že budete muset vozidlo skladovat na své zahradě nebo v garáži, což může vést k nežádoucímu zaneprázdnění prostoru, vzhledu okolí a často také i zhoršení vztahů s Vašimi sousedy.

Postupný prodej auta na náhradní díly

Nevýhody postupného prodeje vozidla na náhradní díly jsou zjevné. Jedná se o časově náročnou činnost, která vyžaduje důkladnou organizaci a trpělivost. Musíte nejprve identifikovat vhodné díly k prodeji, nasadit konkurenceschopnou cenu, trávíte čas s inzercí a mnoha dalšími činnostmi související s prodejem jako je vyřizování hovorů, demontáž dílů a další.

Výhody

 • Existuje určitá šance, že tímto způsobem se Vám podaří postupem času utržit za svůj vůz o něco málo více peněz než když prodáte celý vůz profesionálům (nebudete-li počítat své vlastní časové náklady).

Nevýhody

 • Časová náročnost (identifikace cen, inzerce, demontáž dílů, často také nedostatek vybavení pro demontáž dílů, dále mnohdy i náročná komunikace s kupci).
 • Pokud nemáte odborné znalosti nebo zkušenosti s demontáží dílů můžete se mnohdy cítit bezradní při snaze demontovat konkrétní díl.
 • Papírování na úřadech v podobě vyřazení vozidla z evidence.
 • Po odprodeji většiny cenných dílů z vozu Vám stále zůstává vrak, kterého se nějakým způsobem potřebujete zbavit.

Prodej celého vozu profesionálům

Prodej celého vozu firmě, která se specializuje na ekologickou likvidaci vozidel nabízí celou řadu výhod. Prodejce vozidla nemá téměř žádné starosti s demontáží dílů, vyřízením prodeje dílů za banální částky a podobně. Profesionální firma se postará o kompletní proces likvidace vozidla, včetně recyklace materiálů a likvidace odpadů, a zajistí tak ekologicky šetrné řešení pro likvidaci starého vozu.

Výhody

 • Jednoduché, časově nenáročné a rychlé řešení bez starostí - vyřídíte potřebné formality, máte minimum starostí a ihned získáváte peníze za svůj vůz.
 • O postupný prodej auta na náhradní díly se starají profesionálové, pro něž je rozprodej dílů denní chleba - jsou rychlí, schopní, znají ceny a pracují velmi efektivně, což jim umožňuje za nízkých nákladů maximalizovat zisk a zároveň nabídnout prodávajícím adekvátní částky za odkup vozu.
 • Bezstarostnost - nemusíte se trápit s organizací prodeje a skladováním vozidla a dílů, protože všechny tyto záležitosti vyřizuje profesionální firma s bohatým zázemím pro tuto činnost.
 • Odpovědnost - profesionální firma se také postará o likvidaci vozidla a recyklaci odpadů v souladu s platnými zákony a předpisy, což odlehčuje prodejci starosti o správné zpracování vozidla po jeho prodeji.
 • V neposlední řadě je výhodou i samotná ekologie - profesionální firma se také postará o ekologicky šetrnou likvidaci vozidla a recyklaci materiálů tak, aby to pro životní prostředí bylo prospěšné.

Nevýhody

 • Nelze zaručit, že postupným rozprodejem auta na náhradní díly se Vám nepodaří utržit více peněz za svůj vůz - s prodejem vozu na náhradní díly, jeho ekologickou likvidací a mnoha dalšími souvisejícími činnostmi je samozřejmě spousta práce, což musí profesionální firma v oceněních vozu zohlednit.

 

 

Vyřazení vozidla z evidence - formulář

Pokud máte vozidlo, které chcete vyřadit z evidence, je důležité dodržet správný postup. Ministerstvo dopravy České republiky poskytuje oficiální formulář pro tento účel, který naleznete na jejich webových stránkách. Zde si můžete stáhnout příslušný formulář:

Ministerstvo dopravy ČR - Formulář pro vyřazení vozidla z evidence

Ekologická likvidace vozidel

Potřebujete ekologicky a šetrně vyřadit vozidlo z evidence? Rádi Vám pomůžeme. Jsme firma specializující se na ekologickou likvidaci vozidel a disponujeme veškerými potřebnými znalostmi a zkušenostmi pro správné vyřízení všech formalit spojených s vyřazením vozidla z evidence.

Navíc - za vozidlo Vám dokonce zaplatíme - obvyklá částka se pohybuje mezi 2 až 10.000,- kč. Chcete zjistit, kolik jsme Vám za vůz ochotni zaplatit? Neváhejte a vyplňte náš formulář nacenění autovraku. Pokud je Váš vrak nepojízdný, rádi pro něj i přijedem (platí pro Ostravu a okolí cca 60 km).

Náš tým odborníků se postará o veškeré kroky, které jsou potřebné k úspěšnému vyřazení vozidla z evidence, včetně správy dokumentů a komunikace s příslušnými úřady. Neváhejte a ozvěte se - s námi je ekologická likvidace rychlá, bezstarostná a výhodná.

Čím se zabýváme

Pohodlnou, bezstarostnou a bezpečnou ekologickou likvidací autovraků, havárek a starých, nepojízdných vozidel.

Naše služby

Ekologická likvidace autovraků

Ekologická likvidace havarovaných vozidel

Výkup automobilů na náhradní díly

Vyřazení vozu z registru vozidel

Ukončení pojištění

Kontaktujte nás

Rudná 711/78, 700 30 Ostrava - Jih

info@ekolikvid.eu

+420 777 554 449